Ткачук Наталія Олексіївна / Nataliia Tkachuk

Бібліографічні дані:

Народження:

1972, селище Задністрянськ,

Галицький р-н, Івано-Франківська обл.

Закінчення середньої школи:

1989, селище Задністрянськ, Галицький р-н, Івано-Франківська обл., закінчення із срібною медаллю.

Здобуття вишої освіти:

1989-1994, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, факультет романо-германської філології, спеціальність “Вчитель німецької та англійської мов”, закінчення з дипломом з відзнакою.

Навчання в аспірантурі:

1997-2000, аспірантура з відривом від виробництва за спеціальністю “Германські мови”, Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра німецької філології, науковий керівник доц. Тетяна Миколаївна Струк;

2002-2008, аспірантура без відриву від виробництва, університет ім. Ебергарда Карла м. Тюбінген/ Eberhard-Karl Universität Tübingen (Німеччина), науковий керівник проф. Юрген Пафель (Prof. Jürgen Pafel).

Здобуття наукового ступеня:

жовтень 2008 захист дисертації на здобуття наукового ступеня Dr. phil, університет ім. Ебергарда Карла м. Тюбінген/ Eberhard-Karl Universität Tübingen (Німеччина), оцінка magna cum laude

Тема дисертації:

лютий 2011, опублікування монографії, присвоєння наукового ступеня Dr.phil

Професійна діяльність:

1994-1995, старший лаборант, кафедра німецької філології, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;

1995-1997, асистент, кафедра німецької філології, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;

2001-2010, викладач німецької мови, відділення освіти для молодих мігрантів, організація BruderhausDiakonie, м. Ройтлінген (Німеччина)

2010-2013, науковий співробітник інституту германістики, університет м. Штуттгарт (Німеччина)

2014-2016, методист з розвитку мовлення, міський відділ освіти та виховання, м. Тюбінген (Німеччина)

2016-2018, викладач німецької мови, освітній центр Німецької академії підготовки кадрів (Deutsche Angestelltenakademie) м. Ройтлінген (Німеччина)

з жовтня 2018, асистент кафедри німецької філології, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;

Стипендії:

жовтень 2000 – липень 2001, стипендія Німецької

академічної служби обміну (Deutscher Akademischer Austauschdienst/ DAAD), наукове стажування при університеті Ебергарда Карла м. Тюбінген (Німеччина)

січень 2002 – квітень 2002, стипендія фонду Ганса Зайделя (Hans-Seidel-Stiftung, Німеччина), наукове стажування при університеті ім. Ебергарда Карла м. Тюбінген (Німеччина)

Волонтерство

2001 – 2018: Українська школа при парафії Української Греко-Католицької церкви Св. Василія Великого у м. Штуттгарт (Німеччина), вчитель школи, організатор свят парафії та школи.

2002 – 2006: Муніципалітет м. Тюбінген (Німеччина), перекладач розмов з українсько- та російськовмовними жителями міста у справах дітей

Наукові інтереси:

– темпоральність в сучасній німецькій мові та інших мовах

• синтаксис сучасної німецької мови
  • морфологія сучасної німецької мови
  • порівняльна граматика німецької та української мов
  • граматика конструкцій в сучасному мовознавстві
  • методика викладання німецької мови як іноземної (з акцентом на часові конструкії/ форми)

Навчальний процес у весн.-літн. семестрі 2019:

1) Практичний курс німецької мови як другої іноземної мови

гр. СО А – 24 “ж”

2) Практичний курс німецької мови як другої іноземної мови

гр. А – 43 “д”

3) Практичний курс німецької мови як другої іноземної мови

гр. А – 44 “є”

1. Монографія Natalia Tkatschuk. Zeit ohne Tempus. Zur temporalen Interpretation satzwertiger Infinitive im Deutschen. Опубліковано в: Studien zur Deutschen Grammatik, Band 80. Stauffenburg Verlag Brigitte Narr GmbH, 2011.
  2. Тези конференції: Über temporale Konstruktionen im Deutschen. Опубліковано в: Матеріали звітної наукової конференції інституту германістики університету м. Штуттгарт, 2007.
  3. Тези конференції: Temporalität satzwertiger Infinitive. Möglichkeiten der Intrepretation. Опубліковано в: Матеріали звітної наукової конференції інституту германістики університету м. Штуттгарт, 2003.
  4. Тези конференції: Wie viel Tempora verträgt der DaF-Unterricht. Готується опублікування в: Матеріали міжнародної конференції TEACHING FOREIGN LANGUAGES IN UKRAINE AND BEYOND: BEST PRACTISES AND CHALENGES, березень 2019.