Угринюк Ростислав Ваcильович / Rostyslav Ugryniuk

Рік закінчення ВНЗ: 2002, Прикарпатський університет ім. В.Стефаника.

Науковий ступінь,  рік захисту: канд.філол.наук, 22 березня 2011 р.

Вчене звання, рік присвоєння: доцент кафедри нім.філології, 4 липня 2013 р.

Досліджує проблеми лексикології, фразеології та лексикографії, зокрема лексико-фразеологічні парадигми (ЛФП): парадигматичні, синтагматичні та епідигматичні характеристики ЛФП.

Особлива увага приділяється апроксимативно-статистичним підрахункам з метою визначення кількісних характеристик досліджуваних мовних одиниць.

Шифр науково-дослідної проблематики – 10.02.04 – германські мови.

Проходив наукове стажування  в Мюнхенському університеті у 2002, 2004, 2008 рр.

Монографія:

Олександр Огуй, Ангеліна Гоян, Надія Тимощук, Ростислав Угринюк, Світлана Шкварчук НІМЕЦЬКА ФРАЗЕОЛОГІЯ У МОВІ, МОВЛЕННІ ТА МОВНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: системно-квантитативні аспекти. – Чернівці : Видавничий дім «РОДОВІД», 2014. – 352 с.

Статті:

Огуй О., Угринюк Р. Лексико-фразеологічне поле як фрагмент мовної картини світу: поєднання семасіологічного та ономасіологічного аспектів для цілісного розгляду мовно-змістових категорій / О. Огуй , Р. Угринюк // Ювілейний збірник на пошану професора Б.В. Максимчука. – Львів. – 2011. – С. 200–207.

Угринюк Р.В. Опис фразеолексичного поля «інтелект» за функціональними парадигмами (на різночастиномовному матеріалі, у тому числі й фразеологічних одиниць) // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки : Філологічні науки. – Луцьк : СНУ. – 2014. – Мовознавство №5 (282). – С. 114–119.

Угринюк Р.В. Ключові характеристики концепту ВВІЧЛИВІСТЬ у німецькій мовній картині світу (на основі ядрових компонентів) // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2017. – №3 (352) . – С. 68–72.

Proffessional Career

since March 2011  Associate Professor of German Philology Department, at the Vasyl Stefanyk Precarpathian National University

Scientific interests

Research of problems of lexicology, phraseology and lexicography