Під час проходження виробничої педагогічної практики студентки групи СОН-42 освітнього рівня «бакалавр», спеціальності 014 Середня (Мова і література (німецька), Мар’яна Малиняк та Ірина Пула провели 26.02.2025 р. у 7-Д та 9-В класах Ліцею №1 Івано-Франківської міської ради (вчитель німецької мови – Ляшук І.В.) виховний захід німецькою мовою профорієнтаційного спрямування на актуальну для школярів тему «Нerzlich willkommen an der Fakultät für Fremdsprachen! Факультет іноземних мов ПНУ ім. В. Стефаника або чому варто навчатися саме в нас?».
Під час заходу школярі разом зі студентками-практикантками обговорювали, як обрати професію відповідно до своїх здібностей та інтересів, а також які фахи матимуть попит у майбутньому. Учасники онлайн-заходу виконували цікаві інтерактивні вправи, аналізували різні сфери діяльності та обговорювали важливість правильного вибору фаху для особистісного розвитку.
Окрему увагу було приділено ролі іноземних мов у професійній діяльності. Учні дізналися про перспективи, які відкриває знання німецької мови, а також обговорили важливість лінгвістичної компетентності у сучасному світі. Учительки-практикантки також розглянули веселі приклади неточностей та помилок машинного перекладу та обговорили роль людини у сфері перекладу іноземними мовами та порозуміння між культурами.
Також школярі отримали корисну інформацію про можливості навчання в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника . Було розглянуто переваги вивчення іноземних мов у ПНУ, перспективи працевлаштування випускників та можливі міжнародні програми обміну для студентів.
Окрім обговорення теоретичних питань, учні також спробували себе у ролі перекладача та журналіста, виконуючи практичні завдання. Школярі перекладали фрагменти текстів із сучасних німецьких видань, аналізували особливості медійної мови та пробували створювати власні короткі новини. Особливий інтерес викликало знайомство зі сленговими виразами німецької мови, які активно використовують у повсякденному спілкуванні носії мови.
Захід пройшов у динамічному форматі, що сприяло активній участі школярів. Дискусії, аналіз реальних ситуацій та інтерактивні завдання допомогли учням краще усвідомити значення освіти та постійного вдосконалення знань і навичок для досягнення успіху в майбутньому.




