Малашевська Ірина Ярославівна / Iryna Malashevska

кафедри німецької філології

ORCID ID:

WoS ID:

<strong>Персональна інформація</strong><strong>Основні публікації</strong><strong>Контакти</strong><strong>EN</strong>

Дата народження: 15.10.1964

Посада: ст.викладач

Науковий ступінь –

Вчене звання –
Дисципліни – практичний курс основної, другої та третьої іноземної мови Освіта – повна вища за спеціальністю Диплом магістра AG 310/87/DDR від 30.06.1988 виданий Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера за спеціальністю дипломований германіст.
Стажування – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, кафедра філології та перекладу, 20.02.2017 по 17.04.2017 Професійний довід – асистент кафедри німецької філології з 15.08.1988,
Ст. викладач кафедри німецької філології з 14.04.1998

Наукові інтереси – Проблеми моделювання процесу перекладу.
Substitution als Translationsverfahren in der Übersetzung Особливості та перспективи синхронного перекладу.
Використання сучасних технологій у перекладацькому процесі.
Участь у наукових конференціях – Міжнародна науково-практична конференція Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики, 2019, Івано-Франківськ Керівництво науковою роботою студентів, аспірантів –
Володіння мовами – німецька, англійська, російська, українська

І. Наукові праці

1. Grammatische Substitution als Translationsverfahren bei der Übersetzung vom Ukrainischen ins Deutsche // Матеріали Міжнародної наукової інтернет-конференції “Сучасні дослідження з лінгвістики, літературознавства і міжкультурної комунікації (ELLIC 2015)”, Івано-Франківськ, – С. 312-315.
2. Substitution als Translationsverfahren bei der Übersetzung vom Ukrainischen ins Deutsche // Матеріали Міжнародної наукової інтернет-конференції “Сучасні дослідження з лінгвістики, літературознавства і міжкультурної комунікації (ELLIC 2016)”, Івано-Франківськ, – С. 312-315.
3. Variantes und Invariantes in der Translation // Матеріали Міжнародної наукової інтернет-конференції “Сучасні дослідження з лінгвістики, літературознавства і міжкультурної комунікації (ELLIC 2017)”, Івано-Франківськ, – С. 219-221.

4. Rati, O. ., Рshenychna L. ., Malashevska , I. ., Sitsinska , M. ., & Shum, O. . (2023). A EVOLUÇÃO DA ATIVIDADE GERENCIAL DOS GERENTES DA EDUCAÇÃO. Synesis (ISSN 1984-6754), 15(3), 308–317. Recuperado de https://seer.ucp.br/seer/index.php/synesis/article/view/2625

ІІ. Навчально-методичні праці

1. Aspekte 2. Wortschatz und Übungen Друк Додаток до підручника „Aspekte. Mittelstufe Deutsch“ von Ute Koithan, Helen Schmitz, Tanja Sieber, Ralf Sonntag з курсу «Основна іноземна мова» для студентів факультетів іноземних мов – Івано-Франківськ: Кушнір Г.М., 2012. – 100 c. (Венгринович А.А., Весоловський О.В.)
2. Lernwerk.Wortschatz, Übungen und Testtraining Друк Додаток до підручника „Aspekte. Mittelstufe Deutsch“ von Ute Koithan, Helen Schmitz, Tanja Sieber, Ralf Sonntag з курсу «Основна іноземна мова» для студентів факультетів іноземних мов – Івано-Франківськ, 2013., 200с. (Венгринович А.А., Весоловський О.В.)
3. Lesetexte mit Aufgaben. Deutsch als Nebenfach Друк Посібник. Тексти з лексико-граматичними завданнями на початковому етапі вивчення німецької мови.– Івано-Франківськ, ТзОВ «Просвіта», 2014. – 200с. (Венгринович А.А. Весоловський О.В.)
4. Im Stübchen beim Liebchen… Ausspracheschulung für Anfänger Друк Посібник з практичної фонетики для студентів факультетів іноземних мов. – Івано-Франківськ, ТзОВ «Просвіта», 2014. – 90с. (Я.Т. Билиця, Г.М. Шацька).
5. Aspekte 1. Wortschatz und Übungen. Arbeitsheft zum Lehrwerk „Aspekte. Mittelstufe Deutsch“ von Ute Koithan, Helen Schmitz, Tanja Sieber, Ralf Sonntag für die Germanistikstudenten Друк Посібник. – Iwano-Frankiwsk, 2015. – 350с. (Павлишинець О. О., Петришак Б. Я.)
6. Übungstexte als Hilfsmittel im Hochschulunterricht. Impulse zum schriftlichen Ausdruck aufgrund des Lehrwerks „Aspekte B1“ von StudentInnen geschaffen und von DozentInnen geprüft Друк Посібник. – Iwano-Frankiwsk, 2016. – 70с. (Павлишинець О. О., Петришак Б. Я.)
7. Wenhrynowytsch A.A., Wessolowsky O.W., Malaschewska I.Ja. Lehrwerk für Deutsch: Wortschatz, Übungen und Testtraining. Додаток до підручників „Aspekte2. Mittelstufe Deutsch“ та “Учебник немецкого языка” для студентів ІІ курсу лінгвістичних університетів та факультетів іноземних мов” (видання друге, доповнене та прероблене). / Венгринович А. А., Весоловський О. В., Малашевська І. Я.– Івано-Франківськ: КГМ, 2018. – 220с.
8. Засоби відтворення німецьких пасивних та інфінітивних конструкцій українською мовою (на матеріалі економічних текстів) Друк Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики», Івано-Франківськ, 2019, с 203-206.
9. Малашевська І.Я. Навчально-методичний посібник з курсу основної іноземної мови для студентів факультетів іноземних мов (німецькою мовою) – Імпульси до розвитку письмового мовлення на основі навчально-методичного комплексу «Aspekte B2». Івано Франківськ , 2020 , 115 ст.

E-mail: iryna.malashevska@pnu.edu.ua

Education:

1972 -1982 – High school with intensive studying of German language №5, Ivano-Frankivsk City, Ukraine;

1982 – 1984 – Kyiv National Linguistic University at the Foreign Languages department, Kyiv, Ukraine ;

1984 – 1988 – Friedrich Schiller University Jena at the Literature and Art department, Jena, Germany;

Job:

1988 – present-day – Vasyl Stefanyk Precarpathian National University, senior lecturer m. Ivano-Frankivsk, Ukraine;

1991 – 1998 – 402 TV Channel, Ivano-Frankivs, Ukraine

Marital status: married, 1 son