Нові підходи до профорієнтації в рамках виробничої практики в навчальних закладах регіону

🖇 28 лютого 2025 року студентка групи СОН-42 Шпук Марта під час виробничої педагогічної практики провела для учнів 8-В класу Ліцею №5 Івано-Франківської міської ради Ліцей 5 Івано-Франківської міської ради (вчитель німецької мови – Ставична Еліна Едуардівна) виховний захід на тему «Професії майбутнього: людина чи штучний інтелект?».
✅️ Метою заходу було ознайомити учнів з найбільш актуальними професіями, які будуть затребувані в майбутньому, а також пояснити, чому саме люди залишатимуться незамінними в багатьох сферах, навіть у часи технологічних змін.
✅️ Під час заходу учні обговорили професії майбутнього, дізналися, як штучний інтелект може допомогти в різних сферах, а також де він може помилятися.
💥 Окрім цього, учні переглянули кілька кумедних помилок, які були зроблені Google Перекладачем, що викликало цікаву та жваву дискусію серед учасників.
✅️ Учні активно брали участь у заході, висловлюючи свою думку щодо переваг і обмежень штучного інтелекту. Цей захід також допоміг дітям замислитися над тим, які навички вони мають розвивати, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці в майбутньому.
❗️Студентка також розповіла учням про можливості навчання на освітніх програмах «Середня освіта (Німецька мова та література)» та «Німецька мова і література, англійська мова», які діють на Факультет іноземних мов ПНУ ім. В. Стефаника Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника . Школярів зацікавили можливості, які мають студенти факультету іноземних мов, а саме те, що здобувачі освіти мають можливість брати участь у розмовних клубах, наукових заходах та лекціях від німецьких професорів та носіїв німецької мови, таких як Маркус Пойзер Markus Peuser та професор Юрген Пафель, отримуюють сертифікат про проходження курсу Лексичної семантики при Штуттгартському університеті.
💥 Також учням було цікаво дізнатися про участь студентів у проєкті “Internationales Deutsch-Café”, який організовується онлайн і надає можливість студентам з різних країн спілкуватися німецькою мовою, обмінюватися культурним досвідом і вдосконалювати свої мовні навички в неформальній атмосфері.
🌟 Марта наголосила учням на тому, що якщо вони хочуть у майбутньому отримати якісну освіту, стати частиною глобальної спільноти та отримати безцінний досвід, то варто обирати Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – місце, де амбіції кожного і кожної знайдуть підтримку, а майбутнє стане яскравим та перспективним!