Колектив факультету працює над комплексною науковою програмою «Іншомовна комунікація у антропоцентричному вимірі».
Кафедра німецької філології розробляє спільну кафедральну тему «Структура і функції елементів різних рівнів системи німецької мови».
Теми виконуються в межах робочого часу, пройшли держреєстрацію та мають відповідні номери – 0113U005754.
Мета роботи – обгрунтувати теоретичні передумови дослідження лінгвокультурних аспектів мови і мовлення, статистичний обрахунок та моделювання німецького лексичного та ідіоматичного тезаурусу як фрагменту національної мовної картині світу німецькомовних народів.
Значення наукових результатів зумовлене внеском у германське і загальне мовознавство, фразеологію, діалектологію, термінознавство, перекладознавство, а також новітні напрямки лінгвістичних студій – теорію національних мовних варіантів, концептологію, лінгвокультурологію, лінгвопрагматику, гендерну лінгвістику. Практичне значення теми полягає в тому, що її результати та методики використані не лише у навчальних курсах з лексикології, стилістики, теоретичної граматики німецької мови, у спецкурсах з термінознавства, когнітивної лінгвістики, прагматики, перекладознавства, гендерної лінгвістики, фразеології, математичної та статистичної лінгвістики, лінгвістичної варі антології, але й практиці усного та письмового перекладу з німецької мови на українську і навпаки та у практиці міжкультурної комунікації в широкому сенсі, при укладанні словників, довідників та навчальних посібників. Прикладне значення підготовки кваліфікованих фахівців з міжкультурної комунікації зростає із поглибленням Європейської інтеграції України.