Salutamus, Professor honorabilis!

Salutamus, Professor honorabilis! – такими словами сьогодні привітали здобувачі освіти кафедри німецької філології факультету іноземних мов професора Юргена Пафеля з університету міста Штуттгарт (ФРН) на першій лекції дисципліни «Вступ до семантики» (нім. Einführung in die Semantik), почавши 30-годинний курс лекцій, запланований на осінньо-зимовий семестр 2023-2024 навчального року для здобувачів освіти і, загалом,  для всіх зацікавлених осіб (викладачів та працівників). Курс лекцій є пілотним проєктом з ініціативи самого професора Пафеля та є частиною розпочатої ще у весняно-літньому семестрі минулого навчального року співпраці між кафедрою німецької філології ПНУ ім. Василя Стефаника та кафедрою лінгвістики/германістики університету Штуттгарта (нім. Universität Stuttgart, Institut für Linguistik/Germanistik), одним з професорів якої є Юрген Пафель.

Лекції відбуватимуться щовівторка, на 3-ій парі, на платформі Webex Cisco, доступ через покликання в електронному розкладі (https://unistuttgart.webex.com/wbxmjs/joinservice/sites/unistuttgart/meeting/download/cdf11106ebaa67883c311b8b44bea21d). Матеріали курсу (література для опрацювання, конспекти, домашні завдання та ін.) завантажено на платформі дистанційного навчання нашого університету https://test-d-learn.pnu.edu.ua, де створено відповідний розділ. Виконані домашні завдання здобувачі освіти надсилатимуть професору Пафелю на його електронну адресу. Проходження курсу передбачає дистанційне відвідування лекцій (включаючи виконання завдань індивідуально та групами).

Тематично курс присвячено таким темам як “Семантичні категорії”, “Семантична валентність”, “Основи семантичного аналізу”, “Основи логіки”. Окрім засвоєння теоретичного матеріалу здобувачі освіти матимуть змогу працювати з конкретними прикладами німецькою мовою, аналізуючи їх, порівнюючи їх з українською мовою під керівництвом викладачів кафедри німецької філології. Спілкуватися “живою” німецькою мовою, опрацьовувати мовно-теоретичний курс разом з носієм мови, лектором одного з престижних закладів вищої освіти ФРН – те, про що попередні покоління факультету іноземних мов могли лише мріяти. Саме молодому поколінню найкраще зрозуміло, що європейська інтеграція України відбувається в різних галузях, зокрема й в освіті.

Лекційний курс «Einführung in die Semantik» неодмінно принесе студентам та аспірантам окрім набутих нових компетентностей, більшу впевненість у володінні німецькою мовою як мовою науки та мотивацію займатися дослідженням проблем германістики.