Internationales Deutsch-Café

26 квітня 2023 року студенти груп А-31-А, Н-31 та СОН-32 разом із доценткою кафедри німецької філології Світланою Липкою вже вдруге взяли участь у Міжнародному кафе німецької мови – „Internationales Deutsch-Café“ – онлайн-кафе, яке відбувається у вигляді відеоконференції в Zoom у рамках міжнародного проєкту „Handlungsorientierte Interaktion mit der Maus: Ein internationales, webbasiertes Plattformprojekt zur Förderung der sprachlichen Kompetenzen von DaF-Lernenden“ (коротко: „Mausprojekt“). До спілкування в цьому онлайн-кафе запрошуються викладачі та студенти з усього світу. Тут вони можуть познайомитися зі студентами з різних країн, попрактикувати німецьку мову, спілкуючись у невимушеній атмосфері, і таким чином покращити свої мовні та міжкультурні навички. Особливість такого формату зустрічі в тому, що гості кав’ярні спілкуються один з одним у невеликих групах без викладача чи модератора і самі скеровують тематику своєї розмови. Такі онлайн-кафе мають на меті покращити навички говоріння та взаємодії студентів, підвищення мовної впевненості у собі, подальший розвиток міжкультурної компетенції, створення мережі зацікавлених у вивченні німецької мови та сприяння міжнаціональному та міжкультурному взаєморозумінню між учасниками спілкування. Наші студенти з великим інтересом долучилися до участі в проєкті та залишили захопливі відгуки про німецькомовне спілкування зі студентами-іноземцями. Тепер вони з нетерпінням чекають на подальші щомісячні зустрічі в кафе, а тим часом продовжують своє спілкування з учасниками проєкту на платформі, читаючи їхні пости, коментуючи їх та розвиваючи дискусію стосовно певної тематики.

Висловлюємо щиру подяку ініціаторам та організаторам проєкту „Mausprojekt“ – викладачам німецької мови Крістіану Горну Christian Horn і Моніці Моравкова Monika Moravkova з Університету іноземних мов міста Ханґук у Сеулі, Південній Кореї.