Стажування у ХНУ

Викладачі кафедри німецької філології доц. Наталія Ткачук та ас. Роксолана Івасюк з 8.05.2023 по 16.06.2023 будуть проходити планове стажування обсягом 180 год. при кафедрі німецької та романської філології Херсонського державного університету (ХДУ). Разом з ними на цій же кафедрі проходитимуть стажування колеги з кафедри французької філології та колеги кафедри англійської філології. Викладачі названих кафедр належатимуть до вже немалої кількості НПП інших структурних підрозділів Прикарпатського національного університету, які вже пройшли стажування в ХДУ.

Під час стажування НПП кафедри німецької філології Н. Ткачук та Р. Івасюк працюватимуть над методикою викладання фахових дисциплін (ОР «Магістр») та над комунікативними стратегіями основної іноземної мови (ОР «Бакалавр»).

Перед початком стажування відбулася зустріч з доц. Юлією Юріною – керівником відділом роботи з обдарованою молоддю при ХДУ, яка також відповідає у вузі за керівництво стажуванням науково-педагогічних працівників. Зустріч (див. фото) відбулася 24 квітня 2023 в будівлі ХДУ в Івано-Франківську, за адресою вул. Шевченка 14. Через тимчасову окупацію Херсонської області та небезпечну ситуацію в м. Херсон університет міста вимушений був локалізуватися на базі ПНУ. Через важкі обставини така локалізація може лише частково тішити, але є надто важливою для подальшого функціонування ХДУ. Ну, а для співпраці ПНУ та ХДУ відкрилися можливості, які будуть продовжені після завершення війни.

На зустрічі Юлія Юріна розповіла про умови початку стажування (подання направлення ПНУ (направляючий ЗВО) на стажування, подання індивідуальної програми стажування до приймаючого ЗВО та ін.), про хід стажування, включаючи можливі консультації з керівниками стажування при ХДУ, та порядок завершення стажування, що передбачає подання звіту про стажування, на основі якого приймаючий ЗВО видає Сертифікат про стажування.

Як відомо, між ХДУ та ПНУ у травні 2022 року був підписаний Договір про співпрацю. В рамках цієї договірної співпраці проходження стажування є важливим процесом для обох університетів. Обмін досвідом викладання предметів, ознайомлення з науковими здобутками НПП ХДУ, планування спільних наукових проєктів є лише деякими компонентами стажування.

В зв’язку з незвичною ситуацією роботи ХДУ стажування відбуватиметься здебільшого дистанційно, однак зустрічі з НПП ХДУ на вул. Шевченка в Івано-Франківську завжди можливі та бажані, як зазначила Ю. Юріна. Загалом треба неодмінно відмітити, що тепла, приємна та інформативна зустріч показує зацікавленість в стажуванні при ХДУ, бо співпраця вузів Заходу та Півдня України має бути послідовною та результативною. Чи не може це гарантувати подальший успішний розвиток вищої освіти України.

Не може бути «ні», має бути «так»!