ПНУ підписав угоду про участь у програмі ERASMUS+ з університетом Штуттгарта (Німеччина)

У рамках розширення існуючої співпраці між університетом м. Штуттгарт (ФРН, федеральна земля Баден-Вюртемберг) та кафедрою німецької філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника підписано угоду про участь у програмі ERASMUS+ ректором університету м. Штуттгарт за участі професора Вольфрам Рессель та першої проректорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентини Якубів.

Укладеною угодою передбачено:

1) для студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – навчання протягом 2-х семестрів в університеті м. Штуттгарт, на гуманітарному факультеті та вивчення предметів циклу «Мова» та «Література»;

2) для викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – стажування на протязі 2-3 тижнів на гуманітарному факультеті, зокрема на кафедрі лінгвістики. Координуватимуть участь в програмі інститут лінгвістики/германістики, зокрема мененджер спеціальності Фабіан Діршерль (Fabian Dirscherl) та проєктна група кафедри німецької філології (доц. Наталія Ткачук, доц. Тетяна Монолатій та ас. Надія Бойчук) за сприяння відділу міжнародних зв’язків Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Більше двох років триває співпраця кафедри німецької філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та кафедри лінгвістики Штуттгартського університету. Професором  Юргенем Пафелем (Jürgen Pafel) щороку читається цикл лекцій «Вступ до семантики», із залученням т’юторіуму (т’юторками були студенти групи Н-41 Галина Харів та Ольга Дмитрів).

В рамках співпраці між університетами під час літнього семестру 2021-2022 навчального року доцентка кафедри Наталія Ткачук проходила стажування в інституті лінгвістики/германістики, а під час весняно-літнього семестру 2021 відбулася он-лайн зустріч між студентською групою самоврядування (Fachschaft Linguistik/Germanistik) університету м. Штуттгарт та студентами спеціальності «Німецька мова і література» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З кожним новим проведеним заходом співпраця розширюється та поглиблюється.

Кафедра німецької філології планує й надалі працювати над започаткуванням співпраці з іншими європейськими університетами, зокрема університетами ФРН, наприклад, з університетом м. Потсдам.

Маленькі кроки ведуть до значних успіхів, які, в свою чергу, приносять нові ідеї, плани, проєкти.